شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، روز گذشته مراسم کلنگ زنی احداث کارخانه ۱.۲ میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن با حضور محمد رضا موثقی نیا، معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایمیدرو، حجت الاسلام عباس حسینی،نماینده ولی فقیه در شهرستان بافق، ، خدایار کریم نژاد، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و جمعی از مسوولان صنعتی و معدنی در شهرستان بافق برگزار شد.

در این مراسم ، محمدرضا موثقی نیا، معاون وزیر صمت ضمن ابراز خرسندی از حضور در شهرستان بافق گفت: امیدوارم ساخت این کارخانه موجب خیر و برکت برای کشور و به ویژه شهرستان بافق باشد.

وی افزود: ما سعی خواهیم کرد در چارچوب مقررات حداکثر رسیدگی به مناطقی مانند بافق را داشته باشیم.

مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران : هفته گذشته خط پرعیارسازی ۴ میلیون تنی با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به بهره برداری رسید که در راستای تکمیل زنجیره ارزش افزوده فولاد ساخت کارخانه ۱.۲ میلیون تنی کنسانتره نیز در دستور کار قرار گرفته و امروز شاهد مراسم کلنگ زنی این کارخانه هستیم. عیار سنگ شرکت نوظهور ۲۰ درصد است که پس از پرعیارسازی به بیش از ۴۰ درصد می رسد و این سنگ پرعیارسازی شده به کارخانه کنسانتره منتقل خواهد شد.

حمیدیان افزود: هم اکنون خط کنسانتره سه و نیم میلیون تنی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران فعال است و با تکمیل کارخانه کنسانتره ۱.۲ میلیون تنی تقریبا خوراک کارخانه گندله و در ادامه کارخانه آهن اسفنجی تامین می شود. افتتاح این پروژه موجب اشتغال ۳۵۰ نفر به طور مستقیم و یکهزار و ۲۰۰ نفر به طور غیرمستقیم می شود.علاوه بر افزایش ظرفیت خط کنسانتره موجود، در برنامه های توسعه ای خود ساخت کارخانه کنسانتره دیگری با ظرفیت ۲ میلیون تن در سال در دستور کار است که در حال طی مسیر قانونی خود برای اجراست.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران : به طور حتم در آینده ای نزدیک این سایت ۵۰۰ هکتاری به یک مجتمع کامل صنعتی تبدیل خواهد شد. در آیین کلنگ زنی کارخانه ۱.۲ میلیون تنی کنسانتره، رحیمی، مدیرعامل مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران، محمودپور، مدیرعامل شرکت صنایع معدنی نوظهور کویر بافق ، ابوالقاسم دهقان، فرماندار شهرستان بافق و جمعی از مدیران و معاون شرکت سنگ آهن مرکزی ایران نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *