مدیر پروژه کارخانه آهن اسفنجی از پیشرفت ۲۳.۷ درصدی پروژه خبر داد و گفت: پروژه کارخانه آهن اسفنجی جزو اولین پروژه‌های آهن اسفنجی کشور است که قابلیت تولید سه نوع محصول را دارد.

محمد رنجبر، در بازدید خبرنگاران از پروژه آهن اسفنجی با بیان این مطلب اظهار کرد: پروژه کارخانه آهن اسفنجی بافق یکی از پرسرعت ترین پروژه‌های آهن اسفنجی کشور است که در تلاشیم زودتر از موعد مقرر به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در یک رقابت سنگین و نابرابر فولادی هستیم، افزود: در این برهه تنها چیزی که برای شرکت‌ها مهم است موضوع زمان است. اگر نتوانیم این پروژه را به موقع به بهره‌برداری برسانیم باختیم.

مدیر پروژه کارخانه آهن اسفنجی به اجرای زیرسازی جاده‌ای و کلید خوردن فضای سبز کارخانه هم اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها پیشرفت در خرداد امسال به ۳۰ درصد و در خرداد سال آینده به ۸۰ درصد می رسد و در تلاشیم که قبل از پایان مسوولیت دولت این پروژه به بهره‌برداری برسد.

رنجبر با اشاره به اعلام رضایت کارشناسان وزارت صمت از پیشرفت کارخانه گفت: اگر پیشرفتی اتفاق می‌افتد در کنارش سختی های زیادی هم پشت سر گذاشته می شود.

وی در توضیح شرایط کنونی کارخانه اظهار کرد: در ابتدا کل آرماتورهای و یک هزار و ۳۲۰ تن انواع پروفیل ساختمانی خریداری شد. در حال حاضر نیز با احتساب زیرساخت‌ها به پیشرفت ۲۳.۷ درصدی رسیده است.

رنجبر با بیان اینکه آب مورد نیاز کارخانه از محل تصفیه پساب شهری تامین می‌شود، افزود: پیشرفت این پروژه ۹۵ درصد است.

وی میزان مصرف برق را ۳۵ مگاوات عنوان کرد و گفت: بحث طراحی خطوط انتقال انجام شده و از کنار پست نخلستان انجام می‌شود.

وی به کوره کارخانه هم اشاره کرد و افزود: قلب پروژه آهن اسفنجی کوره است که از ۵ فروردین عملیات خاکبرداری آن آغاز شده و تمام متعلقات کوره از نظر مهندسی مشخص شده و آماده می‌شود.

رنجبر اضافه کرد: نقطه چالشی ما این هست که پروژه را زودتر از موعد مقرر به بهره‌برداری برسانیم و این موضوع منوط به خریداری تجهیزات خارجی است که در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه به طور حتم یک جمله منفی و دور از انتظار در خط مقدم پیشرفت تاثیر می‌گذارد، اظهار کرد: امیدواریم در کنار تلاش همکاران خود همدلی مردم و مسوولان شهر را نیز داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *