معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت اعلام کرد که با همدلی و همکاری دولت و بخش خصوصی، نصب ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر تا پایان دولت سیزدهم به اتمام می‌رسد.

سید محمد موسوی معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت، در بازدید از طرح بزرگ صنعتی مانا انرژی پاک تولیدکننده سلول‌های خورشیدی در شهرستان محلات ضمن ابراز امیدواری بر رفع مشکل ناترازی فعلی در حوزه برق، گفت: برای جلوگیری از رشد بی‌رویه مصرف برق، با الزام به‌کارگیری الکتروموتورهای پر بازده مغناطیسی در کولرهای آبی، جایگزینی تولید لامپ‌های به‌جای لامپ‌های پر مصرف و ترویج موتورگیرلس در آسانسورها در قالب تفاهم‌نامه ۳ جانبه با وزارت نیرو و سازمان استاندارد، ریل‌گذاری مناسبی برای ارتقای بهره‌وری در تجهیزات برقی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: با همدلی و همکاری دولت و بخش خصوصی، نصب ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدید پذیر تا پایان دولت سیزدهم به اتمام می‌رسد.

معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صمت در ادامه تاکید کرد: هفته گذشته شاهد افتتاحیه الکتروموتورهای پر بازده مغناطیسی در شرکت نیان‌الکترونیک مشهد بودیم که نتیجه پیگیری‌های مدیران پر تلاش این شرکت دانش‌بنیان و حمایت‌های مالی صندوق نوآوری و شکوفایی است.

موسوی همچنین گفت: طی هفته‌های آتی، سایر واحدهای تولیدی در این حوزه به بهره‌برداری می‌رسند که گزارش آن به مرور اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *