شرکت ملی صنایع مس ایران و بانک تجارت با هدف افزایش تعاملات مالی و اقتصادی، تفاهم‌نامه همکاری اعطای اعتبار به میزان ۶۰ هزار میلیارد تومان را امضاء کردند.

امیر خرمی‌شاد مدیرعامل شرکت مس در مراسم امضای این تفاهم‌نامه که ۱۸ آذر ماه با حضور هادی اخلاقی مدیرعامل بانک تجارت و جمعی از اعضای هیئت مدیره و معاونان این بانک و شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار شد، با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه این تفاهم‌نامه برکات زیادی برای کشور و‌ دو مجموعه داشته باشد، گفت: بانک تجارت همکاری بسیار نزدیکی با مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران داشته است و این سابقه همکاری منجر به اعتماد متقابل و انعقاد این تفاهم‌نامه شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: در این تفاهم‌نامه، اعطای تسهیلات به میزان ۶۰ هزار میلیارد تومان از بانک تجارت به شرکت ملی صنایع مس ایران در نظر گرفته شده است که این تفاهم‌نامه می‌تواند به اجرای با کیفیت و سریع‌تر پروژه‌های شرکت کمک کند.

خرمی‌شاد با بیان این که شرکت مس بالغ بر ۲۳۰ پیمانکار دارد که در حوزه‌های مختلف همکاری دارند، گفت: در این تفاهم‌نامه، به شرکت‌های پیمانکار نیز نگاه ویژه داشته‌ایم که باتوجه به پروژه‌هایی که برای این شرکت‌ها تعریف می‌شود، تا سقف سالیانه ۲۰۰ میلیون دلار اعطای تسهیلات ارزی داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به اینکه هر دومجموعه شرکت مس و بانک تجارت به شرکت‌های دانش‌بنیان توجه ویژه دارند، در این تفاهم‌نامه هزار میلیارد تومان برای شرکت‌های دانش بنیان که در زنجیره مس، محیط‌زیست و فعالیت‌های مورد نیاز شرکت فعالیت دارند، در نظر گرفته‌ایم.

خرمی‌شاد با اشاره به بخش‌های مختلف این تفاهم‌نامه از جمله تامین ریالی شرکت‌های پیمانکار، لیزینگ، بیمه‌های مختلف و بورس کالا، یادآور شد: در این تفاهم‌نامه با توجه به عرضه محصولات شرکت در بورس کالا، با توافق بانک تجارت، یک خط اعتباری به میزان ۵ هزار میلیاردتومان‌به مدت ۳ ماه برای خریداران محصولات شرکت مس در بورس کالا در نظر گرفته شده که تا میزان ۱۰ هزار میلیارد تومان قابل افزایش است.

در ادامه، هادی اخلاقی، مدیرعامل بانک تجارت نیز با بیان این که این تفاهم‌نامه موجب تحکیم ‌روابط این دو مجموعه خواهد بود، گفت: شرکت ملی مس ایران یکی از مفاخر نظام اقتصادی و صنعتی کشور است و برای هر مجموعه اقتصادی، تعامل با این مجموعه موجب‌ افتخار و سربلندی است.

وی با بیان این که افق پیش‌روی شرکت ملی صنایع مس ایران قابل توجه است، افزود: اجرایی کردن این میزان از سرمایه‌گذاری در مجموعه مس، نیازمند تامین مالی و تسهیل خدمات اعتباری خواهد بود.

اخلاقی با اشاره به اعطای تسهیلات بانک تجارت به شرکت مس برای یک دوره چهارساله تا سقف ۶۰ هزار میلیارد تومان (معادل یک و نیم میلیارد دلار) گفت: این چشم‌انداز ۴ ساله نشان‌دهنده یک افق همکاری بلندمدت خواهد بود.

وی افزود: تامین مالی خارجی نیز یکی از ضرورت‌های محقق شدن اهداف توسعه شرکت ملی مس ایران است که با توجه به مذاکرات صورت گرفته امیدواریم بانک تجارت در این زمینه نیز بتواند همکاری لازم را داشته باشد.

مدیرعامل بانک تجارت با بیان اینکه شرکت ملی مس ایران را جزو اولویت‌های ممتاز خود می‌دانیم تاکید کرد: ظرفیت‌افزایی تامین مالی شرکت ملی مس را از طریق ایجاد انسجام در بین تمام بازیگران اقتصادی موجود که در کنار این شرکت فعالیت می‌کنند، در دستور کار خود داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *