تفاهم نامه همکاری میان دو نهاد، شرکت ملی صنایع مس ایران و بانک صادرات امضا شد.
این تفاهم نامه عصر شنبه ۶ آبان با حضور خرمی‌شاد، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و سیفی، مدیرعامل بانک صادرات به امضا رسید.
در مراسم امضای تفاهم نامه که با حضور هاتف، معاون مالی و اقتصادی شرکت مس و جمعی از معاونان و مدیران شرکت ملی صنایع مس ایران، اعضای هیات مدیره و معاونان بانک صادرات برگزار شد، مقرر شد همکاری های بین این دو نهاد با هدف گسترش تعاملات مالی و اقتصادی انجام شود.
 خرمی شاد، مدیرعامل شرکت ملی مس در این مراسم با اشاره به اهمیت تامین مالی پروژه‌های توسعه صنعت مس و سرمایه در گردش شرکت های پیمانکاری شرکت مس بر ضرورت حمایت مالی از شرکت‌های دانش بنیان و پذیرش رکن ضامن جهت انتشار اوراق صکوک مرابحه برای شرکت و شرکت های زیرمجموعه تاکید کرد و گفت: هدف و رویکرد کنونی ما، افزایش توانایی شرکت های دانش بنیان در حوزه صنعت مس کشور است.
وی ابراز امیدواری کرد، در آینده نزدیک تعاملات شرکت ملی صنایع مس ایران و بانک صادرات افزایش یابد و در حوزه‌های کارگزاری، تامین سرمایه، بیمه و لیزینگ شاهد افزایش همکاری‌های شرکت ملی مس و بانک صادرات باشیم.
همچنین سیفی، مدیرعامل بانک صادرات ضمن ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با شرکت مس گفت: امید است به عنوان شریک تجاری خوب و همراهی با شرکت مس بتوانیم در آینده نزدیک در جهت پیشرفت این صنعت و صنایع وابسته به آن کمک بسزایی داشته باشیم.
اعطای تسهیلات /ایجاد تعهدات ریالی اعتباری به مبلغ ۲۱۰ هزار میلیارد ریال و ۱۰۰ میلیون دلار از جمله مفاد تفاهم نامه مذکور است. همچنین ۱۰۰ هزار میلیارد ریال سرمایه در گردش برای پیمانکاران شرکت مس و مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال برای شرکت های دانش بنیان و در عین حال مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار تسهیلات ارزی به شرکت و شرکت های پیمانکاری از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *