افزایش قیمت خودرو در هفته سپری شده در حالی ثبت شد که این هفته نرخ دلار نوسان چندانی در بازار نداشت؛ با این حال بازار خودرو شکل افزایشی به خود گرفت.

از سوی دیگر روند افزایشی در هفته سپری شده در حالی ثبت شد که به گفته فعالان بازار رشد قیمت در روزهای اول هفته ثبت شد و در آخرین روزهای هفته و با سفر رییسی به نیویورک بازار خودرو آرام گرفت ، با این حال رشد قیمت در روزهای ابتدایی هفته تاثیر خود را گذشت و بازار را افزایشی کرد.

نوسان قیمت در بازار

ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که در هفته سپری شده «ساینا» تنها خودرویی بود که از میان ۱۴ خودروهای ارزیابی شده افت قیمت داشت. براساس رصد بازار در آخرین هفته شهریور سه خودرو هم بدون تعییر در بازار عرضه شدند و سایر محصولات پرتیراژ ایران خودرو و سایپا هم با رشد یک تا سه میلیون تومان در بازار دست به دست شدند.

قیمت کوییک در بازار خودرو

ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که این هفته خانواده کوییک در بازار تغییر با افزایش ۲ میلیونی قیمت در بازار عرضه شدند با این شرایط «کوییکR » بدون تغییر در بازار ۲۰۸ میلیون تومان قیمت گذاری شد و «کوییک معمولی» هم ۲۰۰ میلیون تومان قیمت خورد. «شاهین» بدون تغییر در بازار در بازار ۳۶۱ میلیون تومان دست به دست شد.

قیمت تیبا در بازار خودرو

از سوی دیگر رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است این هفته خانواده تیبا امروز رشدی یک میلیونی داشت و «تیبا صندوقدار» در بازار رشدی یک میلیونی داشت و ۲۰۰میلیون قیمت خورد،‌ «تیبا ۲ معمولی» ۲۰۲ میلیون تومان دست به دست شد. اما «ساینا» این هفته تنها خودرویی بود که افت قیمت داشت. ارزیابی بازار نشان دهنده افت یک میلیونی «ساینا» است، بطوریکه قیمت این خودرو در بازار به ۲۰۴ میلیون تومان رسید.

قیمت محصولات پژو در بازار

اما وضعیت ۲۰۷ها در هفته ای که گذشت چگونه بود؟ ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که   «پژو ۲۰۷ دنده ای» در بازار با رشد ۲ میلیونی ۳۹۲ میلیون تومان قیمت داده شد و «پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای» هم با رشد یک میلیونی در بازار ۴۰۲ میلیون تومان قیمت خورد.

قیمت خانواده سمند در بازار

اما خانواده سمند این هفته با افت و ثبات قیمت در بازار عرضه شدند. براساس ارزیابی بازار «سمندLX» در بازار رشد ۲ میلیونی داشت و ۳۰۷ میلیون تومان قیمت خورد، اما «سمند LX با موتورEF7» بدون تغییر ۳۴۴ میلیون تومان دست به دست شد و «سمند سورن پلاس» هم در بازار ۳۳۳ میلیون قیمت خورد و تغییر قیمت نداشت.

قیمت سایر پرطرفدارها

در میان سایر خودروهای پرطرفدار بازار هم «دنا پلاس توربو اتومات» این هفته با رشدی ۳ میلیونی در بازار ۵۰۸ میلیون تومان دست به دست شد و اما «دنا معمولی» هم با افزایش یک میلیونی در بازار ۳۹۲ میلیون تومان قیمت گذاری شد. اما «رانا پلاس» یکی دیگر از خودروهای پرطرفدار بازار نیز این هفته رشدی ۲میلیونی در بازار را ثبت کرد و ۳۰۶ میلیون تومان دست به دست شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *