مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: با هدف بهبود کارایی، ارزیابی عملکرد بخش‌های گوناگون در مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران به صورت فصلی انجام گیرد تا با استفاده از نتایج حاصل شده، نقاط قوت تقویت و نقاط ضعف برطرف شود.

حسین مدرس خیابانی در نشستی با مدیران حوزه معاونت طرح و برنامه ریزی راهبردی شرکت ملی صنایع مس ایران، از برنامه تولید یک سالانه یک میلیون تن کاتد به عنوان یک اولویت اساسی یاد کرد و افزود: برای تحقق این مهم، باید ضمن تدوین برنامه عملیاتی، نقش هر یک از بخش‌ها تعریف شده و برای ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز در حوزه‌های آب و برق، استخراج معدن و تامین ماشین آلات، برنامه‌ریزی لازم انجام گیرد.

وی بهبود کیفیت فرآیندها را یکی از نتایج ارزشمند ارزیابی عملکرد برشمرد و ادامه داد: ارزیابی عملکرد بخش‌های گوناگون در مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران به صورت فصلی انجام گیرد تا با استفاده از نتایج حاصل شده، نقاط قوت تقویت و نقاط ضعف برطرف شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تصریح کرد: موضوع بومی سازی و ساخت داخل قطعات و تجهیزات وارداتی در صنایع مختلف به ویژه صنعت مس موضوع بسیار مهمی است و همانطور که رهبر معظم انقلاب در فرمایشات‌شان همواره تاکید داشته‌اند، نیاز اساسی امروز کشورمان محسوب می‌شود.

وی افزود: به منظور کاهش ارز بری و وابستگی به واردات در صنعت مس، موضوع ساخت داخل قطعات و تجهیزات مورد نیاز به صورت ویژه در دستورکار قرار گرفته و برای دستیابی به این مهم، به صورت مستمر گزارشات مربوط به روند ساخت داخل در مجتمع ها مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه تحقیق و توسعه، نوآوری و پژوهش باید مسئله محور و در جهت رشد تولید و تکمیل پروژه‎‌های توسعه‌ای باشد، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم پژوهش و تحقیق جنبه کاربردی داشته باشد، باید ابتدا نسبت به شناسایی مسئله اقدام و سپس برای رفع آن تحقیق و بررسی انجام گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *