بر اساس این گزارش، قیمت هر تن سنگ آهن ۶۲ درصد وارداتی به شمال چین طی روز معاملات ی سه شنبه با کاهش ۰.۶۹ درصدی به ۱۲۶.۰۱ در هر تن کاهش یافت.
در همین حال، هر تن سنگ آهن در بورس فلزات دالیان چین با کاهش ۰.۴۸ درصدی به ۱۲۶.۸۱ دلار رسید. این کاهش قیمت در حالی صورت گرفته که بورس فلزات دالیان با انتشار دستورالعملی جدید اعلام کرد که تعداد قراردادهای آتی کوتاه مدت و بلند مدت منعقد شده در بستر این بورس برای بازه زمانی ژانویه تا می ۲۰۲۴ نباید از هزار فقره در روز تجاوز نموده و در حقیقت، سقف تعداد قراردادهای آتی آهن را محدود نموده است.
بورس فلزات دالیان همچنین تاکید کرده است که تعداد قراردادهای آتی سنگ آهن برای بازه های زمانی دیگر نیز نباید از ۲ هزار فقره در روز تجاوز نماید. گفته می شود این مقررات، منجر به کاهش جذابیت سرمایه گذاری بر روی آهن در میان خریداران شده که همین موضوع منجر به ریزش قیمت جهانی سنگ آهن برای روز معاملات ی سه شنبه شده است.
با اینحال، باید به این نکته توجه داشت که در صورت تغییر سیاست های فدرال رزرو آمریکا در خصوص افزایش نرخ بهره بانکی طی روزهای آتی، می توان شاهد افزایش قیمت فلزات صنعتی در بازارهای جهانی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *