مجموعه و نزدیک به چهار هزار نفرساعت فعالیت سایر عوامل فنی همکار از جمله کارشناسان و تکنسین‌های تعمیرات مرکزی و تعمیرات آهن‌سازی انجام شد و امیدواریم با توجه به نظارت دقیق بر انجام کیفی فعالیت‌های تعمیراتی، عملکرد کوره برای مدت زمان قابل‌توجهی به صورت بهینه و بدون نیاز به توقفات عمده تداوم یابد.
محسن زمانی، رییس تعمیرات نسوز سایر نواحی شرکت فولاد مبارکه در این رابطه گفت: تعمیرات ساختار نسوز کوره دو واحد دولومیت پس از گذشت هفت سال تولید مستمر، متوقف و از ۱۱ مرداد تا دوم مهر ماه سال جاری با صرف بیش از ۲۵ هزار نفرساعت و ۳۰۰ تن مواد نسوز عایق و دنس، برای اولین بار با محوریت مرکز تعمیرات نسوز و اجرای نسوز سایر نواحی و شرکت پیمانکار توحید صنعت اسپادان با توجه به شرایط محیطی و نبود فضای کافی و تداخل کاری تیم‌های مختلف اجرایی در کمترین زمان به‌ صورت کاملا ایمن و با کیفیت بالا انجام شد.
وی اهم فعالیت‌های انجام‌ شده در این شات دان را شامل موارد زیر دانست:
– تخریب و بازسازی ساختار نسوز شفت یک و ۲ از بالای کوره اطراف لنس‌ها تا روی طاق‌های ستون شفت‌ها
– تخلیه و انتقال کلیه ضایعات نسوز کوره به سایت تفکیک ضایعات
– قالب‌بندی و جرم‌ریزی روی آجرهای طاق
– آجرچینی آجر عایق در دو لایه و نصب سوپربورد دیواره دالانی شفت‌ها
– قالب‌بندی و جرم‌ریزی لایه‌های اول، دوم و سوم اطراف لوله‌های پوکینگ‌ها
– گانینگ سقف شفت‌ها
– آجرچینی مابین لنس‌های شفت‌ها
– نصب بلانکت و کاوول شیب بالای کوره در شفت‌ها
رضا جهانشاهی، رئیس گروه فنی نسوز شرکت فولاد مبارکه بیان کرد: مرکز تعمیرات نسوز فولاد مبارکه، وظیفه تامین و اجرای نسوز در کلیه نواحی فولاد مبارکه را بر عهده دارد. بخش عمده‌ای از مواد مصرفی در این کوره با استفاده از مواد نسوز داخلی و بومی‌سازی‌شده انجام شد؛ گفتنی است آن قسمت از مواد نسوز که از منابع خارجی در این کوره مصرف شده، در حال حاضر توسط سازندگان داخلی طراحی و در حال تولید است که انشاالله در تعمیرات بعدی (کوره یک) ۱۰۰ درصد از نسوزهای داخلی استفاده خواهد شد.
وی افزود: با توجه به حساسیت بالای نسوز کاری در کوره‌های شافت «Maerz»، تعمیرات نسوز در سایه استفاده از توان و ظرفیت نسوزکاران ماهر، نظارت، کنترل و بازرسی دقیق اجرایی و کنترل کیفیت مواد نسوز مصرفی انجام شده است.
رئیس گروه فنی نسوز شرکت فولاد مبارکه مطرح کرد: در پایان از زحمات کلیه همکاران در واحد تولید و تعمیرات آهک و دولومیت، مدیریت ناحیه آهن‌سازی، شرکت فولاد افزا سپاهان به‌ عنوان پیمانکار تولید در ناحیه آهن‌سازی، همکاران مرکز تعمیرات نسوز، نظارت و اجرای نسوز شرکت توحید صنعت اسپادان، تعمیرات مرکزی، ایمنی و فنی مرکز و واحدها، خرید مواد مصرفی، خدمات عمومی و حفاظت فیزیکی و سایر عزیزانی که در این راستا مساعدت نمودند، قدردانی می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *