تولید شمش آلومینیوم کشور طی ۶ ماهه نخست ۱۴۰۲، به حدود ۳۱۶ هزار تن رسید.
۴ شرکت تولیدکننده شمش آلومینیوم از ابتدای فروردین تا پایان شهریور امسال، ۳۱۶ هزار و ۴۰۸ تن شمش آلومینیوم تولید کردند که در مقایسه با تولید مدت مشابه سال گذشته (۳۱۸ هزار و ۹۱ تن)، اندکی (کمتر از یک درصد) کاهش یافت.از این میزان، شرکت‌های «آلومینیوم جنوب (سالکو)» ۱۴۱ هزار و ۷۲۱ تن، «ایرالکو» ۸۵ هزار و ۲۴۶ تن، «المهدی» ۷۱ هزار و ۳۳۹ تن و «آلومینای ایران» ۱۸ هزار و ۱۰۲ تن تولید کردند.
شرکت های تولیدکننده شمش آلومینیوم در ماه شهریور، ۴۸ هزار و ۴۲۵ تن شمش آلومینیوم تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (۴۶ هزار و ۸۶۴ تن)، بیش از ۳ درصد رشد نشان می دهد.
شرکت آلومینای ایران طی ۶ ماه نخست امسال، ۱۱۷ هزار و ۴۵۸ تن پودر آلومینا تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۱۸ هزار و ۸۴۵ تن)، حاکی از کاهش یک درصدی این محصول است.
این شرکت در مدت مذکور، ۲۴۱ هزار و ۲۷۹ تن بوکسیت تولید کرد.
پیوست:

 طبق آمار ارائه شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، این چهار شرکت از ابتدای فروردین تا پایان مرداد ماه در مجموع ۲۶۷ هزار و ۹۸۳ تن شمش آلومینیوم تولید کرده‌اند که نسبت به ۲۶۶ هزار و ۲۷۱ و ۲۶۶ تن تولیدی در مدت مشابه سال گذشته، یک درصد معادل ۳۲۴۳ تن کمتر شده است.

از این میزان به ترتیب، شرکت‌های سالکو ۱۱۹ هزار و ۸۸۶ تن، ایرالکو ۷۱ هزار و ۹۸۴ تن، المهدی ۶۰ هزار و ۷۷۸ تن و آلومینای ایران ۱۵ هزار و ۳۳۵ تن تولید شمش آلومینیوم در مجموع پنج  ماهه ابتدایی سال جاری تولید کرده‌اند.

در مقابل اما تولید پودر آلومینا توسط شرکت آلومینای ایران در مدت مذکور سال جاری، یک درصد بیشتر شده و از ۹۸ هزار و ۱۶۹ تن به ۹۹ هزار و ۴۷۳ تن رسیده است.

گفتنی است که تولید بوکسیت (ماده اولیه تولید پودر آلومینا) در مجموع پنج ماهه ابتدایی امسال ۱۹۹ هزار و ۱۹۲ تن رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *