رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: سهم شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در پروژه‌های توسعه‌ای؛ بالغ بر ۱۲۶ هزار میلیارد تومان است.
محمدرضا موثقی نیا که در جلسه کنترل مدیریت شرکت توسعه معادن و فلزات سخن می گفت؛ افزود: شرکت توسعه معادن و فلزات هفت پروژه پیشران اقتصادی در حال اجرا دارد که راهبری آن به طور مستقیم با این مجموعه است.
وی گفت: این شرکت دارای پروژه های در حال اجرا و برنامه ریزی، در شرکت های بزرگ معدنی است که در زنجیره ارزش محصولات معدن و صنایع معدنی، تاثیرگذاری بالایی دارد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ایمیدرو راهبری و پایش پروژه های توسعه ای شرکت ها را در اولویت برنامه ها قرار داده است، اعلام کرد: افزایش سهم تولید از سیاست های اصلی این حوزه به شمار می رود.
در ادامه این جلسه مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات اعلام کرد: “ومعادن” طی سال گذشته سود خالص ۳۹۱ میلیون دلاری ثبت کرد.
اردشیر سعدمحمدی افزود: با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای هدفگذاری شده؛ افزایش سرمایه ۳۰ هزار میلیارد تومانی شرکت مورد توجه است.
وی در معرفی طرح های در دست اجرا با راهبری توسعه معادن و فلزات، اظهار داشت: از جمله طرح های برجسته که راهبری آن را بر عهده داریم؛ می توان به احداث کارخانه تولید آهن اسفنجی کردستان، اقلید و آرتاویل اشاره کرد.
سعدمحمدی افزود: همچنین کارخانه ذوب و فولادسازی کردستان، تکمیل پست ۴۰۰ کیلوولت نیروگاه سمنان و احداث کارخانه کنسانتره سازی سنگ آهن صبانور از طرح های توسعه ای “ومعادن” محسوب می شود.
مدیرعامل شرکت توسعه معادن و فلزات عنوان کرد: احداث کارخانه تولید مس جانجا، تولید استیل کورد و احداث کارخانه تولید فروسیلیکومنگنز بخشی از طرح های جاری و در حال برنامه ریزی شرکت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *