بانک دی، در راستای ساخت و اجرای  ماده ۱۶ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و همچنین برنامه تحول این بانک، آگهی مزایده فروش نیروگاه برق دماوند را منتشر کرد.

بانک دی؛ این بانک در نظر دارد ۷۰٫۸۳ درصد از سهام شرکت تولید نیروی برق دماوند را به طور عمده و به صورت نقد و اقساط از طریق بازار دوم فرابورس ایران به فروش برساند.

در این واگذاری که در روز دوشنبه ۲۵ دی‌ماه سال جاری عرضه خواهد شد، قیمت پایه کارشناسی هر سهم ۸۱,۳۳۳ ریال، (ارزش کل پایه ۳۱۸,۰۱۲ میلیارد ریال) تعیین شده است.
همچنین به منظور تسهیل در امر واگذاری بر اساس مجوز اخذ شده از بانک مرکزی، اشخاص متقاضی می‌توانند ۱۰ درصد از ارزش کل معامله را به صورت نقد و الباقی ارزش معامله را طی ۱۰ سال در اقساط مساوی ۱۲۰ ماهه با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار پرداخت نمایند.

گفتنی است نیروگاه  ساخت سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت (دماوند) بزرگترین نیروگاه برق ایران با قدرت نامی ۲۸۶۸ مگاوات در مساحتی به وسعت ۱۹۳ هکتار و در محل کیلومتر ۳۵ جاده تهران – گرمسار واقع شده است که در مجموع ۴ درصد ظرفیت تولید برق کشور را دارا می‌باشد. عملیات احداث این نیروگاه از سال ۱۳۸۱ آغاز و بخش گازی آن شامل ۱۲ واحد گازی ۱۵۹ مگاواتی V94.2 طی سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ نصب ، راه‌اندازی و به بهره‌برداری رسید.

طرح توسعه و ساخت بخش سیکل ترکیبی این نیروگاه با هدف افزایش راندمان و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی، با نصب ۶ واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی از سال ۱۳۸۵ آغاز و در سال ۱۳۹۱ به بهره برداری کامل رسیده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *