معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: با شناسایی ۲۷ پهنه امیدبخش جدید در حوزه ذخایر معدنی استان کردستان، میزان ذخایر معدنی استان به بیش از یک میلیون تن رسیده است.

مهدی سیفی باغی خانی اظهار کرد: شناسایی محدوده‌های امیدبخش معدنی در کردستان دستاورد ارزشمندی در راستای به فعالیت رساندن ظرفیت معدنی این استان است و با اجرای این مهم بستر مناسب برای رونق سرمایه گذاری فراهم شده است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۵۸ درصد از سطح استان به عبارتی ۱۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع پهنه بندی و زیر اکتشافات نوین معدنی و زمین شناسی قرار گرفته است.

معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: با توجه به پرواز ژئو فیزیک انجام گرفته ۵۸ درصد زمین‌ها در چهار پهنه دیواندره، سقز، قروه و بیجار در قالب ۴۰ محدوده برای بحث تعیین تکلیف و جذب سرمایه گذار به ایمیدرو داده می‌شود.

سیفی باغی خانی ادامه داد: همچنین با اکتشافات انجام شده ۷ محدوده امیدبخش طلا و سنگ آهن در پهنه سقز، ۶ محدوده در پهنه بیجار و ۱۴ محدوده طلا و سنگ آهن در پهنه قروه شناسایی شده است.

وی یادآور شد: در مجموع تا پیش از این ۶۰۰ میلیون تن ذخیره قطعی انواع مواد معدنی در کردستان را داشتیم که با توجه به اکتشافات صورت گرفته، اکنون ذخایر معدنی ما به یک میلیون تن می‌رسد.

معاون امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان خاطرنشان کرد: در طرح احیا فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس ۳۵۹ فقره پروانه بهره‌برداری با اشتغال اسمی ۵ هزار و ۱۲۱ نفر و اشتغال واقعی ۴ هزار و ۱٤۰ نفر را در استان داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *