دکتر محمد زارع  در خصوص اقدامات صورت گرفته از سوی دولت در یکسال اخیر و ارزیابی وی از حمایت آن از تولید گفت: یکسال از شروع بکار دولت سیزدم گذشت و تحلیل وضعیت صنعت و تولید و عملکرددولت در این بخش نشان از فاصله قابل تامل نتایج بدست آمده در مقایسه با اهداف و وعده های مطرح شده دارد که می توان به دلایل مختلفی اشاره نمود: در ابتدا  بی تجربگی دولت که  به واقع چینش نیروها و تصمیمات اتخاذ شده نشان از کم تجربگی حوزه مدیریتی و تصمیم گیران کلان و ارشد صنعت کشور می باشد.

مدیرعامل برند نوشیدنی های رزوتی افزود: طرح هایی مانند قیمت گذاری دستوری که هدفی درست را با ابزار و روشی نادرست پیش میبرد و نتایجی منفی برای تولید کنندگان و حتی مصرف کنندگان ایجاد می کند. وعده های مختلف وزیر صمت در حوزه خودرو در سال گذشته و عدم تحقق آتها را نیز میتوان ناشی از این بی تجربگی دانست.

این کارآفرین صنایع غذایی کشور ادامه تمرکز بر تصدی گری و بنگاه داری به جای اعمال نقش حاکمیتی و نظارتی را یکی دیگر از دلایل عدم تحقق شعارهای دولت در خصوص حمایت از تولید دانست و تصریح کرد: بدیهی است کشورهایی در دنیا پیشرو و توسعه یافته هستند که دولت ها کمترین نقش را در تصدی گری و ورود به حوزه های عملیاتی دارند و تمرکز خود را به نقش حاکمیتی و نظارتی منعطف می کنند که این روند در طول سالیان گذشته در کشور ما برعکس بوده و همچنان ادامه دار است.

دکتر زارع بلاتکلیفی برجام و ایجاد فضای ابهام و تردید در حوزه تولید و بازار را نیز از جمله دلایل ضعف دولت در بخش تولید و اقتصاد عنوان کرد و گفت:  این موضوع تولید کنندگان و سرمایه گذاران کشور را جهت ایجاد و توسعه کسب و کارها بدلیل آینده نامطمئن کشور و بازار مردد ساخته و این بلاتکلیفی بصورت لحظه ای زیان های هنگفتی را به کشور وارد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *