مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: شرکت فولاد هرمزگان در ۲۰ روز ابتدایی سال ۱۴۰۳ موفق به ثبت سه رکورد تولید روزانه در واحد احیا مستقیم شد که این رکوردها مقدمه ثبت رکوردهای ماهیانه و جهش تولید هستند.

عطاالله معروفخانی با اشاره به آمادگی فولاد هرمزگان برای تحقق جهش تولید، بیان کرد: شرکت فولاد هرمزگان به عنوان یکی از سردمداران رکوردشکنی و جهش تولید در صنعت فولاد کشور به شمار می‌رود و بر این اساس، هر زمان که با قطعی و محدودیت انرژی مواجه نشویم، آمادگی آن را داریم که در عرصه تولید تاریخ‌سازی و رکوردشکنی کنیم.

وی افزود: سال گذشته با توجه به محدودیت تامین گاز برای واحد احیا مستقیم، از این فرصت به بهترین نحو برای انجام عملیات تعمیرات سالیانه به ویژه تعویض نسوز مدول A پس از ۱۴ سال استفاده کردیم و به این ترتیب یک عملیات شات‌دان کم‌نقص به همت واحدهای سازمانی به اجرا درآمد. با توجه به تعمیرات اساسی صورت گرفته و ضریب آماده به کاری تجهیزات افزایش و در مقابل توقفات کاهش یافت و به همین دلیل، در زمان نبود محدودیت‌ها رکوردشکنی‌ها اتفاق افتاد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در خصوص رکوردهای حاصل شده در واحد احیا مستقیم، خاطرنشان کرد: در روز ۱۳ فروردین ماه نخستین رکورد تولید روزانه واحد احیا مستقیم به میزان ۵۹۵۸ تن، دومین رکورد به میزان ۵۹۷۶ تن در تاریخ ۱۸ فروردین ماه و سومین رکورد به میزان ۶۰۵۱ تن آهن اسفنجی در تاریخ ۱۹ فروردین ماه رقم خورد.

معروفخانی تصریح کرد: ثبت این رکوردها از آن جهت اهمیت دارد که آهن اسفنجی ماده اولیه واحد فولادسازی است و می‌تواند به افزایش تولید در این واحد و کاهش نیاز و وابستگی شرکت به خرید کمک کند.

وی عنوان کرد: اکنون بسیاری از صنایع به ویژه فولادسازان از وابستگی به خارج درآمده‌اند و تقریبا خودکفا شده‌اند. بنابراین در زمینه تخصصی و فنی نیازی به کمک ندارند. فولاد هرمزگان نیز با توجه به دانش، تخصص و تجربه کسب شده در سال‌های اخیر به ویژه استفاده از ایده‌های خلاقانه و برنامه‌ریزی دقیق، همواره آماده رکوردشکنی و افزایش تولید است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در پایان گفت: تحقق جهش تولید مستلزم همکاری و هماهنگی سازمان‌های مرتبط به ویژه حوزه زیرساخت‌ها برای تامین برق و گاز خواهد بود که پاشنه آشیل صنعت فولاد در سال‌های اخیر بوده است. بنابراین در صورتی که انرژی ما تامین شود، رکوردشکنی و جهش تولید دور از دسترس نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *