به همت تلاشگران کارگاه نورد ۳۵۰ ذوب آهن اصفهان، تراشکاری شافت‌های دانیالی صرفه اقتصادی یک و نیم میلیاردی را برای ذوب آهن اصفهان به ارمغان آورده است.

حسین مشکین سرپرست کارگاه نورد ۳۵۰ شرکت با اعلام این خبر گفت: شافت‌های دانیلی که روی استند دانیلی مونتاژ می‌شوند در اثر کار کردن و خوردگی دچار مشکل شده بودند لذا تعمیر و تراشکاری آنها در شرکت از اواخر اردیبهشت ماه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: بدین منظور کادر مجربی از همکاران کارگاه ۳۵۰ (کارگاه مکانیکی و دفتر طراحی کالیبر) تشکیل شد و سپس با محوریت دفتر طراحی، تراشکاری ۳ شافت در دستور کار قرار گرفت و تاکنون نیز بدون مشکل در حال کار هستند.

سرپرست کارگاه نورد ۳۵۰ تصریح کرد: طبق آخرین قیمت اعلام شده از سوی شرکت‌های بیرونی تراشکاری هر شافت یکصد میلیون تومان هزینه داشت و با توجه به اینکه سالانه به ۱۵ شافت نیاز داریم، تراشکاری این شافت‌‌ها توسط کارکنان تلاشگر و متخصص ذوب‌آهنی، صرفه‌جویی یک و نیم میلیارد تومانی را برای کارخانه بزرگ ذوب آهن در پی دارد.

در ادامه غلامحسین احمدی مکانیک کارگاه نورد ۳۵۰ اضافه کرد: تراشکاری این شافت‌ها در خارج از کارخانه هزینه و زمان زیادی را از ما می گرفت لذا بر اساس تجربه قبلی در زمینه تراشکاری با کمک همکاران کارگاه موفق شدیم این قطعات را با کیفیت مطلوب تراشکاری و ارائه دهیم. بسیار خوشحالم که با این اقدام بار مالی قابل توجهی را از دوش ذوب آهن اصفهان برداشتیم.

حفیظ ا… فتاحی تکنسین ارشد تراش CNC کارگاه نورد میانی نیز ادامه داد: در تراشکاری این شافت‌ها پارامترهای متعددی وجود دارد که همگی از اهمیت بالایی برخوردار هستند مانند دقت کمتر از یک صدم و صافی سطح بالا و در کنار این‌ موارد به دلیل سطح سختی بالای قطعه، ابزار خاصی مورد نیاز بود اما با وجود تمام این مشکلات با همفکری سایر همکاران متخصص این کار با موفقیت انجام گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *