رئیس هیات عامل ایمیدرو به شرکت ICS (وابسته به ایمیدرو و مستقر در روسیه)، ماموریت داد تا موضوع دریافت خدمات فنی مهندسی اکتشاف و استخراج عمیق سنگ آهن از شرکت های روسی را پیگیری کند.

محمدرضا موثقی نیا در جلسه‌ای با مدیرعامل شرکت سهامی خدمات صنعتی بازرگانی (ICS)، ضمن بیان این مطلب گفت: این شرکت به عنوان بازوی ایمیدرو در حوزه تامین و انتقال فناوری تلقی می شود که باید مکمل نیازهای این سازمان توسعه ای برای انجام ماموریت ها باشد.

وی ادامه داد: با توجه به ماهیت شرکت یاد شده و نیاز بخش معدن و صنایع معدنی کشور به توسعه فناوری، ضروری است شرکت های فرامرزی ایمیدرو نسبت به موضوع انتقال فناوری از سایر کشورها اقدام کنند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به چالش صنعت فولاد کشور به سنگ آهن طی سال های آینده و برنامه های مطرح شده برای تامین این ماده معدنی از کشورهای دیگر، گفت: معدن سنگ آهنA21 در استان یزد، دارای ذخیره حداقل یک میلیارد تن و به تعبیری تا ۳ میلیارد تن، قابلیت بالایی برای تامین سنگ آهن مورد نیاز کشور را دارد.

وی ادامه داد: تعیین قطعی ذخایر معدن مذکور برای برنامه ریزی دقیق توسعه و نیز استخراج از آن با توجه به قرارگیری ذخایر درعمق ۱۳۰۰ متری زمین، نیاز به فناوری خاص دارد. امیدواریم بتوانیم از توانمندی شرکت‌های روسی برای انتقال فناوری در این زمینه بهره ببریم.

موثقی نیا انتقال فناوری استحصال عناصر حیاتی به کشور را به عنوان یکی دیگر از ماموریت های شرکت ICS برشمرد و گفت: با توجه به ذخایر مطلوب اکتشاف شده در کشور، انتقال فناوری فرآوری این عناصر ارزشمند، صرفه اقتصادی قابل توجهی را برای کشور به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: پیگیری موضوع انتقال فناوری صنعت فولاد به روسیه و نیز بهره گیری از توانمندی های روسیه در حوزه آموزش در صنعت زغال سنگ، مورد تاکید ایمیدرو است.

حجت معدودی، مدیرعامل شرکت سهامی خدمات صنعتی بازرگانی (ICS)، در این جلسه گفت: این شرکت، فهرست تجهیزات و قطعات بومی سازی شده در بخش معدن و صنایع معدنی و نیز سازندگان آن را از ایمیدرو دریافت کرده و در حال رایزنی با شرکت های روسی برای بازاریابی و صادرات به این کشور است.

وی ادامه داد: تامین لوازم و تجهیزات ایمنی معادن، تامین مواد اولیه وارداتی معدن و صنایع معدنی از جمله پترولیوم کک، کک، آند، سیانید سدیم، تامین ماشین آلات، تجهیزات و لوازم یدکی وارداتی، تسهیل حمل کالاهای مبادلاتی شرکت های زیرمجموعه ایمیدرو و غیره، جزو برنامه های امسال این شرکت است.

معدودی خاطرنشان کرد: صادرات محصولات تولیدی بخش معدن و صنایع معدنی، تداوم فعالیت ها در حوزه انتقال فناوری، ارائه خدمات گمرکی و غیره، بخشی دیگر از برنامه های امسال شرکت مذکور است.

مدیرعامل شرکت سهامی خدمات صنعتی بازرگانی (ICS) با اشاره به اقدامات شرکت ICS در زمینه خرید و فروش و سفارش کالا طی سال های اخیر گفت: شرکت یاد شده تاکنون نسبت به تامین نیازمندی های بخش معدن و صنایع معدنی کشور از نظر مواد اولیه، تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز کارخانه های فولادی، تجهیزات ایمنی معدنی، قطعات یدکی، تجهیزات آزمایشگاهی و غیره اقدام کرده است.

وی ادامه داد: تامین تجهیزات پایگاه های امداد و نجات در حال احداث ایمیدرو، تجهیزات طرح احداث کارخانه کاغذ از سنگ و غیره از خارج، جزو فعالیت های انجام شده یا در حال اجرای این شرکت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *