رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران خواستار نقش آفرینی متفاوت شرکت ملی فولاد در جهت چالش‌های فعلی زنجیره فولاد شد.

محمدرضا موثقی نیا در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت ملی فولاد، تصریح کرد: با توجه به وجود دانش و سوابق ارزنده این مجموعه، شرکت فولاد قادر است چالش های پیش روی این صنعت را برطرف کند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با یادآوری اینکه که طی دهه های گذشته طرح های بزرگ فولادی توسط این شرکت اجرا شده، گفت: یکی از چالش های فعلی، ایجاد توازن در زنجیره است که این امر در تامین خوراک و پروژه های توسعه ای اهمیت حیاتی دارد.

به گفته موثقی نیا، وجود افراد با تجربه و با دانش، این نکته را گوشزد می کند که شرکت ملی فولاد محدود به اجرای هفت طرح استانی نبوده بلکه ظرفیت های متنوعی در این شرکت وجود دارد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت تاکید کرد: باید با استفاده از ظرفیت های قانونی شرکت ملی فولاد و چارچوب های فعلی، خدمات بیشتری به صنعت فولاد ارایه داد.

محمد آقاجانلو مدیرعامل پیشین شرکت ملی نیز با ارایه گزارش کوتاهی، اظهار داشت: با بررسی ساختار گذشته، معاونت بهره برداری در شرکت ایجاد شد که طبق آن توانستیم نظارت بر تولید را تقویت کنیم.

وی افزود: طی سال گذشته بین ۲۰ تا ۵۰ درصد در شرکت های فولادی تحت مدیریت، رشد تولید را به ثبت برسانیم.

به گفته آقاجانلو، برخی تفویض اختیارات نیز سبب روان شدن فعالیت ها شد. علاوه بر آن ایجاد اتاق فکر و برگزاری نشست های متعدد با پیمانکاران و مشاوران، بخشی از مشکلات را برطرف ساخت.

وی، شرکت ملی را دارای ظرفیت های بالایی دانست که نیروی انسانی، مشخصه بارز آن ها هستند و قابلیت برطرف سازی چالش های زنجیره فولاد را دارند.

محمد قبادی مدیرعامل جدید نیز ضمن ابراز قدردانی از حمایت های مهندس موثقی نیا تاکید کرد: با پیشینه و سوابق ارزنده این شرکت، توسعه صنعت رقم زده خواهد شد.

در پایان این مراسم با اهدای لوحی از خدمات محمد آقاجانلو تقدیر به عمل آمد. همچنین حکم محمد قبادی عضو پیشین هیات مدیره شرکت ملی، به عنوان مدیر عامل جدید از سوی رئیس هیات عامل ایمیدرو به وی اعطا شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *