مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از تکمیل عملیات عمرانی پروژه کارخانه آهن اسفنجی تا پایان سال خبر داد و گفت: قرارداد خرید بخشی از تجهیزات خارجی نیز منعقد شده است.

مجتبی حمیدیان، در بازدید از پروژه کارخانه آهن اسفنجی ضمن اعلام رضایت از روند اجرای فعالیت های عمرانی پروژه با بیان این مطلب اظهار کرد: در شرایط کنونی اجرای پروژه ها با سرعت معمول، ما را به اهداف مورد نظر نمی رساند بنابراین باید با یک سرعت مضاعف تری پروژه های توسعه ای دنبال شود. خوشبختانه هم اکنون فعالیت های داخلی پروژه کارخانه آهن اسفنجی با سرعت مناسبی به پیش می رود.

وی با اشاره به عقد قرارداد خرید تجهیزات خارجی افزود: در حال حاضر در مرحله حساس عقد قرارداد تجهیزات خارجی پروژه هستیم. بخشی از قراردادها منعقد شده و بخشی دیگر هم در حال پیگیری است.

حمیدیان به تامین منابع ارزی نیز اشاره ای کرد و گفت: بخشی از منابع ارزی تامین شده و ثبت سفارش ها انجام گرفته و تامین بخشی دیگری از منابع ارزی را از راه های مختلف در حال پیگیری هستیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون پروژه کارخانه آهن اسفنجی بیش از ۲۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اضافه کرد: امیدواریم تا پایان سال عملیات عمرانی پروژه به اتمام برسد و تا یکی دو ماه آینده ساخت قطعات خارجی پروژه آغاز شده و شتاب بگیرد.

در این بازدید یکی از مدیران اجرایی پروژه در گزارشی از آخرین وضعیت پیشرفت پروژه کارخانه آهن اسفنجی گفت: در حال حاضر نصب سازه های پروژه در حال تکمیل است و عملیات خاکبرداری با ۸۹ درصد پیشرفت مراحل نهایی خود را می گذراند.

وی با بیان اینکه اجرای فونداسیون کوره نیز ۴۸ پیشرفت فیزیکی دارد افزود: تا یکی دو ماه آینده عملیات اجرایی کوره که قلب پروژه خوانده می شود به اتمام می رسد.

این مدیر اجرایی اضافه کرد: تا پایان سال عملیات عمرانی پروژه تمام می شود و اواخر امسال و سال آینده نصب تجهیزات را آغاز می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: طبق برنامه، این پروژه تا پایان سال به پیشرفت ۸۰ درصدی خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *