به گفته‌ی حاجی رحیمیان قابلیت رقابت با سایر کشورهای منطقه از دیگر فرصت‌های صنعت فولاد و صنیع کشور است. این صنعت با توجه به تخصص و تجربه خود قابلیت رقابت با کشورهای مخصوصا منطقه را دارد.

عضو هیات مدیره فولاد صنیع کاوه تهران بیان کرد: توسعه صادرات از دیگر فرصت‌های این صنعت محسوب می‌شود که البته باید با نگاه توسعه صادرات در انتهای زنجیره فولاد صورت بگیرید. وجود بازار بزرگ در داخل کشور منجر شده شرکت‌های فولادی به دنبال فعال کردن بازارهای صادراتی باشند که درآمدهای ارزی برای کشور به همراه خواهد داشت.

حاجی رحیمیان گفت: با توجه به فرصت‌های ویژه اقتصادی کشور ما در صنعت فولاد می‌طلبد که سیاست‌گذاران امر در نهادهای بالادست اقتصادی و حوزه‌های توسعه معادن کشور نگاه ویژه‌ای به زنجیره فولاد داشته باشند و کمک به توسعه این صنعت را همواره مدنظر قرار دهند.

وی در پایان افزود: ما در حال حاضر در صنعت فولاد به یک بلوغ مناسبی رسیده‌ایم و جا داره که گام را از تولید فولادهای پایه و ساختمانی فراتر گذاشته و به سمت تولید فولادهای کیفی و فولادهای با ارزش افزوده بیشتر حرکت کنیم و این می‌تواند راز پیروزی و موفقیت صنعت فولاد کشور ما در دنیا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *